Tävla om ett kassasystem!
Välkommen till vår monter (H:18) på easyFairs Butiksleverantör den 23-24 mars, där våra kunniga säljare demonstrerar certifierade kassaregister från Sharp och Cash IT. I vårt sortiment finns allt från den enklaste kassaapparaten till datorbaserade kassasystem som kan integreras med ledande affärssystem.
Mässerbjudande
Om du beställer ett Cash IT Retail kassasystem under Butiksleverantörmässan, så har du chans att vinna det! I vinsten ingår en licens på Visma Administration 500 och en grundkurs i bokföring för att underlätta hela ditt företagande.
Du får även 15% rabatt på allt du beställer i vår monter under mässan.
Beställ din fribiljett till butiksleverantörmässan
Klicka på bilden nedan för att beställa din fribiljett.

easyFairs Butiksleverantör hålls på Kistamässan den 23-24 mars 2010. För mer information, se easyFairs webbplats.
23 mars kl. 09.00-17.00
24 mars kl. 09.00-16.00
Välkommen!
Har du inte möjlighet att besöka oss under mässan, kontakta gärna oss eller din närmaste återförsäljare för en demonstration av Cash IT.
Nya lagen
Du som säljer varor eller tjänster mot kontant betalning måste sedan den 1 januari 2010 ha ett certifierat kassaregister. Detta har riksdagen beslutat om i en lag (2007:592). Syftet med lagen är att skydda seriösa företagare inom kontanthandeln mot illojal konkurrens. Lagen innebär att Skatteverkets kontrollmöjligheter ökar. Det gör att det blir svårare för oseriösa företag att undanhålla intäkter. Ett certifierat kassaregister består av två delar; ett för marknaden godkänt kassasystem och en certifierad kontrollenhet.